Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Mlékárna

Představení mlékárny

Nízké výkupní ceny mléka a především rostoucí zájem po regionálních potravinách byly hlavní důvody pro záměr Zemědělského družstva pořídit si vlastní minimlékárnu. Prostor se našel v objektu bývalých jatek v Náměšti na Hané. Po přestavbě a pořízení mlékárenské technologie byla výroba zahájena v roce 2012.

Z nedaleké farmy holštýnského skotu dovážíme týdně šest tisíc litrů čerstvě nadojeného mléka, které se ihned šetrně pasteruje. Zhruba polovina mléka se dováží do školních jídelen, nemocnic, restaurací, kaváren. Specialitou je prodejní automat u olomouckého Obchodního domu Senimo, ve kterém si mohou zákazníci sami stáčet čerstvé pasterované mléko.

Zbytek mléka slouží na výrobu širokého sortimentu výrobků. Obrovskou a hlavně vzrůstající oblibu má stále jogurt Hanáček, který zraje přímo ve skleničce. Kromě klasického bílého jogurtu, nabízíme ovocné příchutě - borůvkovou, jahodovou, meruňkovou a višňovou.

NOVINKOU je jogurt Hanáček s příchutí exotického banánu anebo svěží maliny.

Z ostatních mléčných výrobků je na trhu nejen v letních měsících zájem o zákys a jogurtová mléka, která nabízíme jak přírodní, tak ochucená. Dále pak tvaroh Drásal, vyrobený z plnotučného mléka, který se výborně hodí na přípravu pomazánek nebo tvarohových krémů.
Z kategorie sýrů můžeme nabídnout přírodní čerstvý sýr bílý nebo ochucený kořením. Balkánský sýr najde svoje uplatnění nejen k přípravě nejrůznějších salátů, ale je výborný nakrájený na kousky k vínu či pivu. Ve sklepních prostorách nám zraje dezertní sýr trefně nazvaný Senický smraďoch.

K dalším oblíbeným výrobkům patří Senický Mišan - tvarohový krém čokoládový, vanilkový nebo jahodový. Ve slané variantě pak Farmářské pomazánky v několika příchutích. Na pečení doporučujeme měkký tvaroh, který dodáváme i několika okolním pekárnám. Farmářská smetana ke šlehání a z ní vyrobená zakysaná smetana 33 % se stala hitem letošního léta.

Velký důraz klademe na kvalitu a čerstvost výrobků. Při výrobě používáme pouze tradiční postupy s vysokým podílem ruční práce. Koření, které používáme, je bez přidané soli a glutamátu sodného.

Všechny mléčné výrobky mají certifikát s ochrannou známkou "HANÁ regionální produkt", jež garantuje jedinečnost a původ výrobku. Velice si vážíme již druhého ocenění "Regionální potravina Olomouckého kraje", které uděluje Ministerstvo zemědělství. To první získal jahodový jogurt Hanáček v roce 2013, v roce 2014 i tučný tvaroh Drásal. Obě tyto značky jsou pro nás prestižní záležitostí.

V roce 2015 jsme získali za jogurtové mléko s příchutí jahoda ocenění "Výrobek Olomouckého kraje", které uděluje Agrární komora Olomouckého kraje tradičně pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje.

Mléčné výrobky si můžete zakoupit přímo v podnikových prodejnách - v provozovně v Náměšti na Hané, v prodejně Sady Vilémov a obchodním domě Senimo v Olomouci. Dále dovážíme vlastním chladírenským autem, které slouží i jako pojízdná prodejna, výrobky do řady obchodů v regionech Olomoucko, Prostějovsko, Přerovsko, Kroměřížsko, Zlínsko a Brněnsko. Potkat nás můžete rovněž na různých farmářských trzích. Již několikrát jste mohli najít stánek s našimi výrobky na olomoucké FLÓŘE, brněnském REG FOOD FESTU nebo prvním ročníku GARDEN FOOD FESTIVALU v Olomouci.

Kontaktujte nás